نظرسنجی: نظرتون دربارۀ این سریال چیه؟
این نظرسنجی بسته شده است.
عالیه
42.86%
6 42.86%
خوبه
42.86%
6 42.86%
بد نیست
14.29%
2 14.29%
خوشم نیومد
0%
0 0%
در کل 14 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
41
RE: « نقد و بررسی سریال یک شب بهاری | One Spring Night » (قسمت 06)
امان از این سکانس Cry2 

[تصویر:  D8vGUn8XsAIgBBf.jpg]

[تصویر:  D8vGUn9XkAYJSob.jpg]

[تصویر:  D8vGUn9WsAAfnC4.jpg]

[تصویر:  D8vGUnfXkAIaYzN.jpg]
Hey Hey Hey Hey Hey
 سپاس شده توسطsomynaji (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۰۶:۴۱ ب.ظ) ، CerCis (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۰۶:۴۶ ب.ظ) ، جوینده (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۰۷:۳۰ ب.ظ) ، Shaby (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۰۸:۳۷ ب.ظ) ، neverland.oasis (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۱۰:۳۶ ب.ظ) ، zahra-127 (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۰۳:۰۴ ق.ظ) ، Negar.nj (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۰۹:۱۶ ب.ظ)
42
RE: « نقد و بررسی سریال یک شب بهاری | One Spring Night » (قسمت 06)
اون تخس بودنشُ دوس داستم اینجا Haah
فقط قیافه دوس پسره Haah . منم باهاتون موافقم که دوس پسره به شدت به این شک داره ولی به روی خودش نمیاره 22

[تصویر:  D8XbgK8V4AA25u2.jpg]

اینم که مال قسمت جدیده 5 

[تصویر:  D80Ya_hX4AAl7v_.jpg]
[تصویر:  D80YbjlXkAAqqn2.jpg]
[تصویر:  D80YbTXXUAE5cUu.jpg]
 سپاس شده توسطCerCis (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۰۶:۴۷ ب.ظ) ، جوینده (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۰۷:۳۰ ب.ظ) ، somynaji (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۰۸:۲۲ ب.ظ) ، Shaby (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۰۸:۳۷ ب.ظ) ، neverland.oasis (۱۳۹۸/۰۳/۲۲، ۱۰:۳۶ ب.ظ) ، zahra-127 (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۰۳:۰۴ ق.ظ) ، Negar.nj (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۰۹:۱۶ ب.ظ)
43
RE: « نقد و بررسی سریال یک شب بهاری | One Spring Night » (قسمت 08)
من اومدم [تصویر:  cool.png]
خب راستش من این دو قسمت ۷ و ۸ رو خیلی دوست داشتم... درسته که دختره یه جاهایی کاراش خیلی رو مخه مخصوصا اینکه هنوز میگه نمیدونه میخواد چیکار کنه  22 
ولی در مجموع اینکه تلاش میکنه همه چی رو درست کنه خوبه... درسته که باید بیشتر تلاش کنه، ولی بازم بهتر از کاری نکردنشه!
اول میخوام یکم درباره این سکانس صحبت کنم. 

[تصویر:  7_1.png]

گفته بودم اگه به خودخواهیش ادامه بده میرم گیساشو میکشم ولی خب شخصیتش اینجوریه... 
شخصیت آدما (از دید روانشناسی شخصیت) چیزیه که باهاش به دنیا میان و تغییر دادنش غیرممکن نیست ولی خیلی سخته...
توی روابط عاطفی شاید شنیده باشید که میگن ما آدما یا بخشنده (giver) هستیم و یا گیرنده (receiver)
که البته مطلق نیست و یک طیفه و هر انسانی میتونه روی یک نقطه از این طیف قرار بگیره
ولی معمولا هر انسانی به یک سوی طیف تمایل بیشتری داره
حالا حکایت جونگ این هم اینه که این دختر در رابطه عاطفی گیرنده هست
و جیهو کاملا برعکس بسیار بخشنده
منظور از گیرنده و بخشنده بودن میزان فداکاری توی اون رابطه ست اینکه شما اولویت رو چی بذاری
تا چه حد حاضر باشی بخاطر شادی و راحتی طرفت از شادی و راحتی خودت بگذری

به عنوان مثال جیهو فقط به این فکر میکنه که جونگ این ضربه نبینه حتی اگه خودش همش غمگین باشه
ولی جونگ این همش به این فکر میکنه که چجوری دل خودش رو آروم کنه!
لازمه یک رابطه بادوام هم همینه که یه گیرنده با یه بخشنده با هم باشن تا توازن و تعادل برقرار بشه

حالا رابطه جونگ این و گی سوک چی؟ توی اون رابطه جفتشون گیرنده هستند
هم گی سوک انتظار داره جونگ این درکش کنه
(چه موقعی که قرار رو کنسل میکنه و میگه کار دارم نمیتونم بیام... چه موقعی که یهو هر وقت عشقش کشید پا میشه میره 
دنبال دختره یا هروقت فکر کرد آمادگی داره درباره ازدواج صحبت میکنه!)
و خب رابطه دوتا گیرنده خیلی خیلی سخت هست چون هیچکدوم تحمل این حجم از فداکاری رو ندارن!

و حالا اینکه چی میشه که یکی بخشنده میشه و یکی گیرنده
باز این از دید روانشناسی شخصیت تا حد زیادی برمیگرده به تیپ شخصیتی ما آدما
یه سری آدما عملکرد اصلی ذهنشون بر پایه introverted feeling یا احساسات درونگرایانه هست
این آدما مغزشون جوری سیم پیچی شده که دائما احساسات و خواسته های خودشون رو در اولویت قرار بده
اتفاقا بسیار انسان های عاطفی و مهربونی هستند
ولی خب به واسطه اون عملکرد یا function های اصلی شخصیتی که دارن ناخودآگاه خودشون رو به بقیه در اولویت می دونن

برعکس آدمایی مثل جیهو که انقدر شادی و آسایش اطرافیان براشون مهمه و همیشه اطرافیان رو به خودشون ارجح میدونن
معمولا یکی از عملکردهای اصلی ذهنشون extroverted feeling یا احساسات برونگرایانه هست
و همین میشه که مثلا یکی مثل من و شما جونگ این رو بسیار انسان خودخواهی میبینیم!
چون ما مغزمون جوری سیم پیچی شده که احساسات برونگرایانه مون خیلی شدتش بیشتره!

من چون مادر و خواهرم جفتشون از نظر تیپ شخصیتی تقریبا مشابه جونگ این هستند میدونم چرا این کارا رو میکنه
(درک یا تایید نمیکنم ها!   22 )
مخصوصا اوج خودخواهی رو شما مشاهده کنید

[تصویر:  7_2.png]

[تصویر:  7_3.png]

و در مقابل اوج درک احساسات طرف مقابل

[تصویر:  7_4.png]

کلا آدمایی که احساسات برونگرایانه دارن زندگی خیلی سخت تره براشون  Sigh 
همش باید درک کنن و کمتر پیش میاد درک بشن...
چقدر اینجا رو دوست داشتم... بله درسته که در مقابل تو بخشنده ست، ولی در مقابل بچه ش هزار برابر بخشنده تره!
واقعاً لذت بردم... باعث شد دختره یکم به خودش بیاد ببینه داره با خودخواهیش به کی ضربه میزنه!

[تصویر:  7_8.png]

[تصویر:  7_9.png]

و قشنگ ترین سکانس به نظرم اینجا بود که جونگ این یجورایی به جیهو نشون داد که پسرش رو قبول میکنه
و جیهو بغضش گرفت Bad
چقدر جیهو گناه داره... با کوچیکترین محبتی شاد میشه... بمیرم براش Bad

[تصویر:  7_10.png]

[تصویر:  7_11.png]

[تصویر:  7_12.png]

در آخر هم میخواستم به این سکانس ها اشاره کنم
اینجا وقتی دوستاش بهش میگن درسته دختری که با یکی دیگه ست همچین کاری بکنه؟
میگه من بچه دارم!

[تصویر:  7_5.png]

[تصویر:  7_6.png]

این حرف رو زیاد تکرار میکنه... یعنی بچه داشتن خودش رو گناه میدونه!
احساس میکنه اینکه یه پدر مجرده به بدی همزمان قرار گذاشتن با دو نفره!
درسته که شرایط خاصی داره ولی به نظرم اومد منطقی نیست که این دوتا موضوع رو با هم مقایسه کنه!
تا اینکه یکم جلوتر تازه دوزاریم افتاد!

[تصویر:  7_7.png]

جیهو ترجیح میده دختره توی این شرایط بمونه! چون تا زمانی که جونگ این همزمان با هردوی اینا باشه
دیگه خودش تنها کسی نیست که مشکل داره!
یعنی در واقع احساس میکنه چون من یه آدم مشکل دار هستم پس طرفم هم مشکل دار باشه باهام میمونه
ولی وقتی با گی سوک بهم بزنه دیگه هیچ نقص و مشکلی نداره
اون وقت واسه چی باید بخواد با من باشه؟ میره دنبال یکی مثل خودش... Bad

و این خیلی خیلی منو ناراحت کرد... توی فرهنگ غرب انقدر خوب جا افتاده که گذشته هر آدمی به خودش مربوطه و
وقتی با هم آشنا میشن کاری ندارن طرف قبلش چی بوده با کی بوده
میگن همین که الان به من وفاداری و من رو دوست داری کافیه... حتی بچه های همدیگه رو انقدر راحت قبول میکنن
ولی جیهو خودش رو مثل آدمی میدونه که دیگه بلیطش سوخته و باید از بین بلیط سوخته ها یکی رو انتخاب کنه!  Sigh

این سریال اگه یه چیزی به من یاد داد (یا یادآوری کرد) این بود که انسان ها رو بخاطر گذشته ای که داشتن قضاوت نکنم. 
هر انسانی تا دم مرگ حق داره از زندگیش لذت ببره
به افراد مسن، افرادی که توی زندگی شکست خوردن و اشتباه کردن به یه چشم دیگه نگاه نکنم
هرکسی لیاقت یه شانس دوباره رو داره...
و کی گفته که اگه شانس اولت رو خراب کنی دومی به خوبی اولی نخواهد بود؟
اتفاقا من اگه از شکست هام درس بگیرم و سعی کنم انسان بهتری بشم لیاقت این رو دارم که موقعیتی بهتر از اولی نصیبم بشه...

پی نوشت: دلم نمیخواست گی سوک اینجوری بفهمه... واقعا حقش نبود
ولی خوب شد که فهمید... حقشم نبود که بیشتر از این به این رابطه امیدوار باشه...
کاش زودتر بتونه از دختره دل بکنه... توی پیش نمایش که قشنگ توی مرحله انکاره
خودشم میدونه با اتفاقایی که افتاده این رابطه هیچ سرانجامی نداره 
ولی بهونه میاره که من میخوام جونگ این رو نجات بدم و میخواد نذاره این دوتا با هم باشن
من حق میدم بهش که حتی سعی کنه انتقام بگیره
ولی به نظرم همچین آدمی نیست و امیدوارم زودتر به آرامش برسه  Sigh
 سپاس شده توسطجوینده (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۰۱:۵۲ ب.ظ) ، Mozhgan (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۰۲:۰۱ ب.ظ) ، zahra-127 (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۰۲:۴۱ ب.ظ) ، somynaji (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۰۶:۳۱ ب.ظ) ، Negar.nj (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۰۹:۲۰ ب.ظ) ، neverland.oasis (۱۳۹۸/۰۳/۲۵، ۰۷:۰۶ ب.ظ)
44
RE: « نقد و بررسی سریال یک شب بهاری | One Spring Night » (قسمت 08)
ما هیچ... ما نگاه... 
Hey

[تصویر:  gif_2.gif]

[تصویر:  gif_3.gif]

[تصویر:  gif_1.gif]

[تصویر:  gif_4.gif]
 سپاس شده توسطMozhgan (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۱۰:۱۶ ب.ظ) ، SAHEL (۱۳۹۸/۰۳/۲۴، ۱۱:۱۷ ب.ظ) ، بانو (۱۳۹۸/۰۳/۲۵، ۱۲:۵۱ ب.ظ) ، neverland.oasis (۱۳۹۸/۰۳/۲۵، ۰۷:۰۵ ب.ظ) ، CerCis (۱۳۹۸/۰۳/۳۰، ۰۲:۱۸ ق.ظ) ، somynaji (۱۳۹۸/۰۳/۳۰، ۰۲:۰۴ ب.ظ)
45
RE: « نقد و بررسی سریال یک شب بهاری | One Spring Night » (قسمت 09)
[تصویر:  D9Y4cqgUcAIXwwi.jpg]

[تصویر:  D9Y4djkUEAUyfXa.jpg]

[تصویر:  D9Y4fVpVAAEV2Sc.jpg]

[تصویر:  D9Y4sgPU8AANyz7.jpg]
 سپاس شده توسطsomynaji (۱۳۹۸/۰۳/۳۰، ۰۲:۰۴ ب.ظ) ، Shaby (۱۳۹۸/۰۳/۳۰، ۰۴:۰۱ ب.ظ) ، neverland.oasis (۱۳۹۸/۰۳/۳۰، ۰۷:۵۹ ب.ظ)
46
RE: « نقد و بررسی سریال یک شب بهاری | One Spring Night » (قسمت 09)
[تصویر:  D9d_XSNU0AAt4lQ.jpg]

[تصویر:  D9d_XScU0AESzet.jpg]

[تصویر:  D9d_XScUIAANqKb.jpg]

[تصویر:  D9d_XSNU4AEFrnr.jpg]
 سپاس شده توسطShaby (۱۳۹۸/۰۳/۳۰، ۰۴:۰۱ ب.ظ) ، neverland.oasis (۱۳۹۸/۰۳/۳۰، ۰۷:۵۹ ب.ظ) ، somynaji (۱۳۹۸/۰۳/۳۱، ۰۳:۳۹ ب.ظ)
47
RE: « نقد و بررسی سریال یک شب بهاری | One Spring Night » (قسمت 10)
S3 S3 S3

[تصویر:  113.gif]

[تصویر:  112.gif]

[تصویر:  1122.gif]

[تصویر:  1123.gif]
 سپاس شده توسطMozhgan (۱۳۹۸/۰۳/۳۱، ۰۲:۳۴ ب.ظ) ، somynaji (۱۳۹۸/۰۳/۳۱، ۰۳:۳۹ ب.ظ) ، neverland.oasis (۱۳۹۸/۰۴/۰۲، ۰۲:۴۶ ق.ظ)
48
RE: « نقد و بررسی سریال یک شب بهاری | One Spring Night » (قسمت 10)
S3 S3 S3

[تصویر:  1141.gif]

[تصویر:  1142.gif]

[تصویر:  115.gif]

[تصویر:  116.gif]
 سپاس شده توسطMozhgan (۱۳۹۸/۰۳/۳۱، ۰۲:۳۵ ب.ظ) ، somynaji (۱۳۹۸/۰۳/۳۱، ۰۳:۳۹ ب.ظ) ، neverland.oasis (۱۳۹۸/۰۴/۰۲، ۰۲:۴۶ ق.ظ)
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
جستجو
جستجوی گوگل